Artık Pastaneden Profiterol Almayacaksınız! Bu Tarifle Pastane Yapımı Gibi Profiterolleri Kendiniz Yapacaksınız!

Artık Pastaneden Profiterol Almayacaksınız! Bu Tarifle Pastane Yapımı Gibi Profiterolleri Kendiniz Yapacaksınız!

Her yaştan ve herkesinden insanın severek tükettiği tatlılar arasında yer alan profiterol pastanelerde en çok satılan tatlılar arasında yer alıyor. Vereceğimiz bu tarif ile artık pastaneden profiterol almanıza gerek kalmayacak. En güzel profiterolleri kendiniz evde yapacaksınız.
Pastanelerin ve kafelerin en popüler tatlıları arasında yer alan profiterol artık evde de yapabileceğiniz bir tarifle sizleri bekliyor. Artık dışarıdan profiterol almak yerine oldukça basit bir şekilde evde yapabileceksiniz.

Profiterol Yapmak Için Hangi Malzemeler Gerekiyor?

Profiterol yapmak için gereken bazı malzemeler bulunuyor. Bunun için öncelikli olarak bir su bardağı un 125 gram margarin ya da tereyağı bir gün 3 ya da 4 adet yumurta gerekiyor. Bunun dışında profiterol kremasını hazırlamak için 2.5 su bardağı süt, 1 adet yumurta, bir nokta 5 çay bardağı şeker, 3 yemek kaşığı un ve bir paket vanilya gerekiyor. Profiterolün üzerine hazırlamak için ise bir paket hazır çikolata sosunu ya da 80 gram bitter çikolatayı benmari usulü eriterek kullanabilirsiniz.

Profiterol Yapımı Ve Tarifi

Efsane lezzetler arasında yer alan profiterol için ilk olarak hamuru hazırlamanız gerekiyor. Küçük bir tencereye bir su bardağı su ve Margarini koyduktan sonra sürekli karıştırarak kaynatın ve bir su bardağı un ekleyerek karıştırma işlemine devam edin. Birkaç dakika aralıksız bir şekilde karıştırarak pişirmeye devam ettikten sonra 10-15 dakika boyunca hamurun soğuması için ocağı kapatın ve bekleyin. Hamur iyice dinlendikten sonra 3 yumurta'yı hamura iyice yedirin. Bu işlemi yaparken yumurtaları hamura teker teker kırın ve her birini yedirdikten sonra diğer yumurtaya geçin. Böylece kısa süre içerisinde yapışkan bir hamur elde edeceksiniz. Hamurun istenildiği kıvamda kabarması için iyice karıştırın. Hamuru iyice dinlendikten sonra yağlanan tepsiye Işık kullanarak parça halinde aralıklı bir şekilde hamurları yerleştirin. 180 derecede satılan fırında 40 dakika civarı pişirdikten sonra kremasını hazırlayın ve tepsiye dizin. Kremayı hazırlarken vanilya dışındaki malzemeleri bir tencere içinde pişirin ve Ocaktan alarak vanilyayı ekleyip karıştırın.

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.