Çilekli 23 Nisan Pastası Tarifi, Nasıl Yapılır?

6 Kişi

20 dk

0 dk

300 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 3 oy) 5 1

Çilekli 23 Nisan Pastası nasıl yapılır? Çilekli 23 Nisan Pastası En lezzetli yemek tarifleri, Çilekli 23 Nisan Pastası pratik tarifi Çilekli 23 Nisan Pastası yapılışı Çilekli 23 Nisan Pastası için gerekli malzemeler.

Her yıl kutladığımız çocuk bayramımız 23 Nisan, bugüne özel harika bir pasta tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Çocuklarımıza armağan edilen bu günde çocuklarımızın seveceği harika bir pasta tarifi. Dünyada ilk defa bir bayramın çocuklara armağan edildiği bir ülkenin vatandaşı olmamızla ne kadar gurur duysak azdır. Ulusal  Egemenlik Ve Çocuk Bayramı olarak 23 Nisan her ne kadar çocuklar için olsa da bizim içinde önemliliği çok büyük. TBMM'nin açılışının çocuklara armağan edilmesinden sonra her yıl çocuklarımız için bugün neşe kaynağı olmuştur. Çocuklarımızın bugününde onların iştahla tüketeceği rengarenk bir pasta tarifi. Malzeme fazlalığı olmadan her evde bulunabilecek malzemelerle rahatlıkla yapabilirsiniz. Fırın ihtiyacı olmadan marketlerde satılan hazır keklerle yapabileceğiniz bu basit ve pratik pasta ile çocuklarınızı mutlaka sevindirmelisiniz. Pişirme gereksinimi olmayan bu pastada fazla zamanınızı harcamayarak çocuklarınızı onlara ait olan bu günde mutlu etmek sizlerin elinde.

Afiyet olsun.

Gerekli Malzemeler

 • 1 sade kek (2 dilim)
 • 2 su bardağı soğuk süt
 • 2 poşet sade krem şanti
 • 1 poşet çilekli krem şanti
 • 1 su bardağı sade gazoz
 • 250 gram çilek
 • Çeşitli pasta süsleri

Nasıl Hazırlanır?

 1. Kek dilimlerini düz zemine alın. Her iki dilimin de iç yüzeyini gazozla ıslatıp bekletin. Çilekleri bol suda yıkayın.

 2. Saplarını ayıklayıp ince dilimler halinde doğrayın. 1 su bardağı soğuk sütle çilekli kremşantiyi çırpın. Kalan 1 bardak sütle sade kremşantiyi çırpıp hazırlayın.
 3. Kekin alt diliminin üzerine çilekli kremşantiyi sürüp spatula ile yayın. Kremşantinin üzerini çilek dilimleriyle kaplayın. Çileklerin üzerine diğer kek dilimini kapatın.
 4. Sade kremşanti ile kek diliminin üzerini ve pastanın çevresini kaplayın. Pastanın üzerini çilek dilimleri ve hazır pasta süsleri ile dekoratif biçimde süsleyin.
 5. Buzdolabında 1-2 saat kadar bekletip dilimleyerek servis yapın. Afiyet olsun.

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?