Ördek Göğsü Tarifi, Nasıl Yapılır?

2 Kişi

15 dk

25 dk

200 kalori

(Ortalama oy: 4.8 Toplam 6 oy) 5 1

Ördek göğsü tarifi. Ördek göğsü nasıl yapılır? Ördek göğsü yemeği püf noktaları nelerdir? Masterchef ördek göğsü tarifi. Masterchef'te kim elendi? Masterchef'in bu akşamki eleme gecesi bölümünde, eleme potasında çok iddialı isimler bulunuyor. Daha önce 4 defa eleme potasında bulunan Suna ve Batuhan en dişli yarışmacılar arasında bulunmaktadır. Eleme potasındaki diğer isimlerde aralarındaki sürtüşmelerin bir türlü bitmediği Kıvanç ve Yasin olmaktadır. Dokunulmazlık yarışmasında dokunulmazlığı alamayan Yasin ve Kıvanç eleme potasına girerken Yasin'in özellikle Kıvanç'ın potada olmasını fırsat bilip eleme yemeğine kalmak istemesi Yasin ve Kıvanç'ın arasındaki mücadelenin ne denli büyük olduğunu gözler önüne sermekte. Bugün ki yarışmada en güzel ördek göğsünü yapan ve gecenin birincisi olan isim Yasin olurken, ikinci Kıvanç ve üçüncü Batuhan oldu. Masterchef Türkiye'den elenen isim bu hafta Suna oldu. 21 Kasım 2019 Masterchef eleme gecesi yemeği ördek göğsü tarifi. Mehmet Yalçınkaya'nın hazırladığı ördek göğsü tarifini sizler için hazırladık. Ördek göğsü tarifindeki püf noktalardan bir tanesi etinizin içinin pembeleşinceye kadar pişmesidir. Verilen tarife uyar ama etinizin kalınlığı fazla olursa etinizi tarif dışında biraz daha pişirir süreyi uzatabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 adet ördegin gögüs kismi
 • 5 – 6 dis Sarimsak
 • 2 dal taze Biberiye
 • Tuz
 • karabiber
 • 1 adet brokoli
 • 6-7 adet mantar

Nasıl Hazırlanır?

 1. Ördek göğüslerinin yağlı deri kısmını bir bıçakla ince ince çok derin olmadan kesin (ızgara et hazırlar gibi). Tavayı iyice kızdırıp ördek göğüslerini ilk önce yağlı deri kısmı tavaya gelecek şekilde yerleştirin ve ocağın ısısını orta dereceye getirin. Etler kızarırken üstlerine tuz ve karabiber serpip tavaya kabukları soyulmuş sarımsakları ve iki dal Biberiyeyi ilave edin.

 2. Yağlı deri kısmını tahmini 5 – 6 dakika kızartıp çevirin. Yalnız et olan kısmını tahmini 3 – 4 dakika kızartıp etleri bir alüminyum folyoya sarıp 150° ısıdaki fırında 10 – 15 dakika pişirin. Et pişirme işlemi tamamlandıktan sonra brokolinizle brokoli köpüğü oluşturun.
 3. Köpük oluşturma işleminden sonra mantarlarınızı tavada kızartın. Pişen yemeğinizin süslenme aşamasında brokoli köpüğünüzü en alta etin altında kalacak şekilde yerleştirin.
 4. Daha sonra etinizi yerleştirin ve arasına kızarttığınız mantarları ilave edin.

21 Ekim 2023 14:00:00
acunn
masterchef eleme
masterchef eleme gecesi

Bunları Denediniz mi?