Kestaneli ve Çikolatalı Kup Tarifi, Nasıl Yapılır?

4 Kişi

15 dk

20 dk

110 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Kestaneli ve Çikolatalı Kup tarifi nasıl yapılır? Kestaneli ve çikolatalı kulp tarifini çocuklar çok sevecek. Kestane olgunlaşmaya sonbahar ayında başlar ve hasidi ise Ekim ve Kasım aylarında yapılır.

Genellikle kırsal bölgelerde yetişen kestane Ekim ve Kasım ayı sonrasında tüketilmeye hazır hale gelir. Fırınlı evlerde sobaya koyup pisirdigimiz kestaneyi zaman zaman sokak satıcılarından da alıyoruz ve sıcak sıcak tüketiyoruz.

Aynı zamanda evde de pisirebildigimiz kestanenin tadına doyum olmuyor. Kestaneli çikolatalı pasta tarifinde aslında çikolata ve kestanenin birbirlerine ne kadar yakıştığını görmüş ve deneyimlemistik.

Bugün ise farklı bir tarif ile kestane ve çikolata ikilisinin tadını daha çok çıkaracağız. Sıcak veya soğuk tüketebilirsiniz iki türlü de lezzetine doyum olmayacaktır. Şimdiden afiyet olsun.

Gerekli Malzemeler

  • 1 su bardağı hazır kestane püresi
  • 2 paket çikolatalı puding
  • 5 su bardağı süt
  • 80 gr bitter çikolata
  • 12 küçük beze (veya mereng)
  • 2 muz

Nasıl Hazırlanır?

  1. Sütü tencereye alıp toz pudingleri ilave edin. İyice karıştırıp paket üzerindeki tarif gibi pişirin. Çikolatayı rendeleyin.

  2. Çikolata ve kestane püresini sıcak pudinge ekleyip devamlı karıştırarak soğutun.
  3. Muzları soyup küp şeklinde doğrayın. Bezeleri irili ufaklı ufalayın. Servis kaselerine önce bezelerin yarısını sonra muzları paylaştırın.
  4. Pudingi döküp kalan bezeleri ilave edin. Kestane şekerleriyle süsleyip servis yapın. Afiyet olsun.

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?