Nazlı Aş Tarifi, Nasıl Yapılır?

6 Kişi

30 dk

30 dk

360 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Nazlı Aş tarifi nasıl yapılır? Yapımı olarak Sültaca oldukça benzeyen Nazlı Aş tarifi, sütlaç sevenlerin de oldukça beğenerek tüketeceğiniz düşündüğümüz tarifler arasında. Sültaçtan farklı olarak kullanacağımız pirinçleri döverek daha küçük bulgur kadar olacak şekile getireceğiz.

Ayrıca da sültaç tarifimizde süt kullanılırken bugünki tarifimizde süt değilde su kullanacağız. Süt sevmeyen ve tatlılarda sütü tercih etmeyen kişiler tarafından kullanılacak ve oldukça sevileceğini düşündüğümüz bu tarifimizi yapmak oldukça basit.

Pirinçlerin koyulaşması ile hazır olan tarifimizin üzerine ekleyeceğimiz tarçın ve antep fıstığı da tarife oldukça güzel bir tat katacaktır. Eğer su ile değilde süt ile tatlı yapmak istiyorsanız bu tarifimize benzer olan sütlaç tarifine sizleri bekliyoruz. Şimdiden Afiyet Olsun.

Gerekli Malzemeler

  • 2 su bardağı Osmancık pirinç
  • 2 su bardağı su
  • 1 su bardağı toz şeker
  • Antep fıstığı
  • Tarçın

Nasıl Hazırlanır?

  1. Pirinci havanda bulgur gibi oluncaya kadar dövün.

  2. Suyu kaynatıp pirinçleri ilave edin ve ateşi kısarak pişirin Koyulaşmaya başlayınca toz şekeri ilave edip karıştırın.
  3. Birkaç dakika daha pişirip ateşi kapatın. Kaselere paylaştırıp üzerini tarçın veya Antep fıstığı ile süsleyerek servis yapın.

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?