Paella nedir, nasıl yapılır?

Paella nedir, nasıl yapılır?

Paella nedir ve nasıl yapılır? sorgusu çok fazla aranmaya başlandı. En lezzetli Paella tarifini siz değerli ziyaretçilerimize sunuyoruz. 

TV8 kanalında ekranlara gelen ve en çok izlenen yemek yarışması ünvanını elinde bulunduran Masterchef Türkiye'de eleme turları tüm hızıyla devam ediyor. Bu akşam ekrana gelen yeni bölümde bir üst tura geçmeye çalışan yarışmacılara paella tarifi yapmaları söylendi.

Ülkemizde çok fazla yapılmayan bu tarifi yemekseverler araştırmaya başladı ve paella tarifinin nasıl yapıldığını öğrenme istedi. Bizde bu durumu göz önünde bulundurarak en lezzetli paella tarifini sizler için hazırladık.

Paella yazısında sizlere İspanya‘nın meşhur lezzeti hakkında usta bir İspanyol şefin ağzından detaylı bilgiler vereceğiz. Bu yazı sonunda Paella Nedir, Nasıl Yapılır ve Paellanın yapımı için gereken malzemeler nelerdir gibi birçok sorunun detaylı cevabını almış olacaksınız.

Malzemeler:

1/4 bardak zeytinyağı
2 soğan
5 diş sarımsak
2 bardak kısa taneli beyaz pirinç
1/2 tatlı kaşığı safran
4 bardak sıcak tavuk suyu
16 çiğ karides
400 gram kalamar
12 siyah midye
Limon dilimleri
Tuz
Karabiber

Yapılışı:

Bir Paella tenceresi ya da büyük bir tava içine, zeytinyağı ile kalamarı karıştırarak ateşe koyun. Daha sonrasında pirinci ekleyip, yeterince kavrulunca, sofrito’yu ekleyin ve birlikte karıştırın, son olarak sarımsak ve deniz mahsulü sosunu ekleyip, karıştırın. İlk 5 dakikayı yüksek ateşte pişirerek tuz ekleyin ve tadın. Midye ve karidesleri eklemeden önce son kez karıştırın. Pirinç suyu çekene kadar kısık ateşte
10 dakika daha pişirdikten sonra ocağı kapatarak, 5 dakika dinlendirdikten sonra yemek hazır olacaktır.

 

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.