Sırt Ağrısını Geçiren 5 Bitkisel Tarif

Sırt Ağrısını Geçiren 5 Bitkisel Tarif

Sırt ağrısı günümüzün belki de en çok karşılaşılan sıkıntılarından birisidir. Bu yazımızda en azından organik olarak ve doğal olarak sırt ağrınıza iyi gelecek bitkisel çözümler üzerinde durmak istiyoruz. Sırt ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını sizler için hazırlıyoruz. Modern çağda hareketsizlik pek çok sorunu tetikliyor. Bu yüzden de sırt bölgesi konusunda ağrı şikayeti çok görülen bir sorun olmaktadır. Günde en az bir kere sırta masaj yapıldığını biliyoruz. Pek çoğumuz bu durumla karşılaşıyor. Sırt ağrısı çözümüyle ilgili olarak sizlere alternatif bitkisel çözümler sunmak istiyoruz. 

Sırt ağrısı nasıl geçer?

Sırt ağrısı için öncelikli önerimiz bilimsel bir desteğe ulaşmanız. Yani doktordan destek almanız olacaktır. Ama ek olarak önden bir çalışma yapmak istiyorsanız sırt ağrısı hakkında sizlere alternatif öneriler yapmak istiyoruz. 

  • Muz kabuğunun uygulanması
  • Bitki çayı desteği
  • Bitkisel yağlarla yapılacak olan masaj desteği
  • Patates lahana ile yapılacak olan mesaj
  • Sarımsak - Zerdeçal destekli tarifler

Araştırmalara göre vücut fonksiyonlarını rahatlattığı için bitkisel destekler önemli oluyor. Lakin yine de bilimsel destek almanızı öneriyoruz. Bu önereceğimiz sizi sadece rahatlatmaya yarayacaktır. Sorunu çözmeye değil. Bu konuya dikkat çekiyoruz. 

 

Muz kabuğu uygulaması nedir nasıl yapılır?

Öncelikle 1 adet muz alın ve kabuğunu soyun. Muzun lezzetli yapısını ve besleyici içeriğini zaten biliyorsunuz. Bu yüzden muz kabuğunun faydaları da aynı şekilde size vitamin ve enerji sunacaktır. Bu yazımızda muzu tüketmekten ziyade kabuğundaki faydadan bahsetmek istiyoruz. Muz kabuğunun iç yüzüyle sırtınıza masaj yapmayı deneyebilirsiniz. Bu ağrınızı hafifletecektir. Cildi besleyen muz kabuğu, özellikle tüketilince de ekstra size rahatlık sunacaktır. 

Papatya çayı ya da fesleğen çayı hazırlayın

Papatya çayı ya da fesleğen çayı ile ilgili akla gelen her türlü seçimi ön plana çıkarabilirsiniz. 1 bardak için 1 tutam bitki çayı hazırlayın. Bu papatya ya da anason bitkisi olabilir. Fesleğen çaylarını da kullanabilirsiniz. Suyu kaynatın ve içine bitki çayınızı atın. 10 dakikalık bir demleme sürecinden sonra süzün ve çayınızı hazır edin. Ardından çayı tüketerek rahatlamaya çalışın. Bu kaslarınızı pozitif yönde destekleyecek bir tüketim olacağından sizi de rahatlatacaktır. 

Bitkisel yağlarla masaj yapmak

Bu konu da çok önemli. Zira bitki çaylarına destek olarak bitkisel masajlar yapabilirsiniz. Ekleme yapmak için 5 ile 10 damla arasında kekik, nane, badem ya da okaliptüs yağı ile masaj yapabilirsiniz. Bunun için bitkisel bir yağ hazırlayın ya da satın alın ve pamuk yardımıyla sırtınıza masaj yapın. Dairesel hareketler sırtınızı rahatlatacaktır. 

Patates ve lahana masajı

Aromaterapi yağı ile de destekleyici masajlar yapabilirsiniz. Sırtınıza yapacağınız masak için bitkisel yağlara destek olarak sebzelerden de güç alabilirsiniz. Bir çiğ patates rendesini ya da lahana lapasını hazırlayın ve sonrasında sırtınıza masaj yapın. Güçlü hareketlerle sırtınıza yapacağınız masaj inanın sizi çok rahatlatacaktır. 

Son olarak sarımsak ve zerdeçal tüketimi

Sarımsak ve zerdeçalı 1 ya da 2 diş olacak şekilde hazırlayın. Antibakteriyel özelliğe sahip olan bu besini baharatlar ve yemeklerinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Sırt ağrılarınız konusunda da bu ürüne ulaşabilirsiniz. Soğuk algınlığı gibi durumlar yüzünden sırtınız ağrırsa mesela, bu ürünleri kullanarak rahatlıkla ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Sırt ağrıları için zerdeçal ve sarımsak çok önemlidir. Yemeklerinize ekleyerek inanın kendiniz için önemli bir anti oksidan oluşturmuş olacaksınız ve anti bakteriyel desteği sayesinde bu ürünlerden maksimum fayda alacaksınız. 

Öğün saatleriniz dışında olsa bile sarımsak ya da zerdeçalı yoğurtlara ekleyerek ara öğün şeklinde de yiyebilirsiniz. Bu durum bedenenizi daha da dinginleştirecektir. 

sırt ağrısına bitkisel çözüm
sırt ağrısı için yemek
bitkisel çözümler
sırt ağrısına bitki çayı
21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.