Demi Glace Soslu Bonfile Tarifi, Nasıl Yapılır?

6 Kişi

20 dk

30 dk

220 kalori

(Ortalama oy: 4.0 Toplam 5 oy) 5 1

Demi Glace Soslu Bonfile nasıl yapılır ? Demi Glace Soslu Bonfile En lezzetli yemek tarifi. Demi Glace Soslu Bonfile pratik tarifi. Demi Glace Soslu Bonfile  püf noktaları nelerdir? Demi Glace Soslu Bonfile için gerekli malzemeler nelerdir?

Farklı sebzelerin bir araya gelmesiyle oluşan zengin bir sos tarifini sizlere sunacağız. Bu sos etinizi hem görselliğiyle hem de lezzetiyle bambaşka bir boyuta ulaştıracak. Glaś sos aslında Fransız mutfağında ki genel sosların lakabıdır. Kahverengi dana eti çektirerek elde edilen, et yemeklerinde kullanılan sosların anasıdır aslında... Soğan, havuç, kereviz gibi bir çok malzemeden oluşan bu sos sağlık açısından da oldukça vitaminlidir. Tabi bu sosu yapmanın da püf noktaları oldukça önemlidir. Bu sosta kaynatılan kemikleri 8 saat kadar sosun miktarına göre kaynatmanız gerekir. Sos piştikten sonra temiz bir tülbentle yavaş bir şekilde süzmek gerekir. Bu detay sosun bulanmaması için kritik bir detaydır. Aslına uygun yapılan demi glace sos tadına hayran bırakır.
Afiyet olsun.

Gerekli Malzemeler

 • 200 gr dana eti
 • 1 kaşık hazır krema
 • 1 çay kaşığı ucuyla tuz
 • 1 su bardağı Demi Glace Sos
 • Karabiber
 • 50 gr tereyağ  

Nasıl Hazırlanır?

 1. 50 gr te­re­yağ ile man­tar­la­rı so­te­le­yin. Son­ra­sın­da ta­ri­fi­ne gö­re ha­zır­la­dı­ğı­nız De­mi Gla­ce So­su kre­ma­yı ila­ve edin.

 2. Üze­ri­ne tuz ve ka­ra­bi­be­ri de ek­le­yin. Bon­fi­le­le­ri ise ız­ga­ra­da or­ta ateş­te pi­şi­re­rek so­sun içe­ri­si­ne atın ve bir­lik­te ser­vis edin.
 3.  So­sun ya­pı­lı­şı: Bü­yük bir ten­ce­re­ye sı­vı­ya­ğı ko­yup kız­dı­rın. Üze­ri­ne, dör­de böl­dü­ğü­nüz so­ğan­la­rı ek­le­yip iyi­ce ka­vu­run.
 4. Ta­va­ya ke­mik­le­ri de ko­yup ar­ka­lı ön­lü ka­vu­run.
 5. Da­ha son­ra ten­ce­re­ye sı­ra­sıy­la iri doğ­ra­dı­ğı­nız ha­vuç, ke­re­viz­ler, pı­ra­sa ve ka­bak­la­rı ek­le­yin.
 6. Sal­ça­yı ila­ve edip ka­vu­run. Su ve tuz ila­ve edip kı­sık ateş­te piş­me­ye bı­ra­kın.
 7. Su ya­rı ya­rı­ya aza­la­na ka­dar pi­şir­me­yi sür­dü­rün. So­sun su­yu­nun uç­ma­sı 12 saa­ti bu­la­bi­lir.

21 Ekim 2023 14:00:00
acunn
Demi Glace Soslu Bonfile
Demi Glace Soslu Bonfile malzemeleri nelerdir

Bunları Denediniz mi?