Zeytinyağlı ve Limonlu Margarin Tarifi, Nasıl Yapılır?

2 Kişi

10 dk

0 dk

208 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Zeytinyağlı ve Limonlu Margarin tarifi ile geçirdiğimiz sohbetlere ve keyifli günlere bayılıyoruz. Zeytinyağı ve Limon bütün öğünlerimizin vazgeçilmezleri arasında. Türkiye'de birçok zeytinyağlı yemek yapılmakta.

Limon ile de balıklar dahil, bazı çorbalar, yemekler ve salatalara ayrı tat verilmekte. Zeytinyağsız ve limonsuz bir evi hayal bile edemiyoruz. İşin güzel tarafı ise evimizde dolabımızdan eksik etmediğimiz ve birçok yemekte kullandığımız bu iki lezzet ile sadece 10 belki de daha az sürede bu mazemeleri dolabımızdan çıkararak mükemmel bir meze hazırlama imkanına sahip olabiliriz.

Bu tarifimizde limon ve zeytinyağı dışında kahvaltılarda tüketmekten keyif aldığımız zeytin de bizi karşılıyor. Zeytinde birçok evde kahvaltılar için bekletildiğinden yine evde bulunabilecek mazemelerimizden. Hem prtaik hemde oldukça ucuz maliyetli evdeki mazemelerden yapacağımız zeytinyağlı limonlu margarini en son dolapta birkaç saat beklettikten sonra misafirlerimizin ya da ailemizin beğenisine sunabiliriz. Şimdiden Afiyet Olsun. 

Gerekli Malzemeler

  • 250 gr zeytinyağlı margarin
  • 1 limonun rendelenmiş kabuğu
  • 2 çorba kaşığı dilimlenmiş yeşil zeytin

Nasıl Hazırlanır?

  1. 250 gr zeytinyağlı margarin, 1 limonun rendelenmiş kabuğu ve 2 çorba kaşığı dilimlenmiş yeşil zeytinleri bir kapta iyice karıştırın.

  2. Karışımı şekilli kalıplara paylaştırın. Buzlukta en az 1-2 saat bekletip servis yapın.

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?