Lor Peynirli Biber Dolması Tarifi, Nasıl Yapılır?

6 Kişi

20 dk

30 dk

131 kalori

(Ortalama oy: 4.0 Toplam 5 oy) 5 1

Lor peynirli biber dolması . Lor peynirli biber dolması tarifi . Lor peynirli biber dolması için gerekli malzemeler . Lor peynirli biber dolması nasıl hazırlanır . Tarif ilk karşımıza çıktığında akla ilk gelen soru lor peyniri kırmızı bibere yakışır mı hiç denedik oldu çokda güzel oldu . Biberin kırmızı rengi lor peyniri ile birleşince renk uyumu sofraya şıklık kattı . görenler görünüşüne bayıldı . Hem sunumu ile hem de lezzeti ile tam not olacağınıza eminim. Farklı meze arayanlara, şık sofralar hazırlamak isteyenlere peynirli biber dolmasını kesinlikle öneririz.Peynir Dolgulu Biber dolması, nefis bir tarif, bu tarifi meze olarak hatta kahvaltı sofralarında bile sunabilirsiniz. Sizde pratik ve lezzetli mezemizi deneyin eminiz ki bir daha yapmaktan vazgeçemeyeceksiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Salçalık kırmızı biber
  • Peynir (ben lor beyaz peynir kaşar ve tulum karıştırıp kullandım)
  • Karabiber

Nasıl Hazırlanır?

  1. Bu tarifte kişi sayısına göre istediğiniz miktarda kırmızı biber kullanılabilir, mümkünse kısa boylu biberleri kullanmanızı öneririm ancak bulamazsanız benim gibi biberleri istediğiniz boyda keserek de kullanabilirsiniz.

  2. Biberlerin kesilen kısımları da doğranarak derin dondurucuya kaldırılırsa, ileride yemeklerde pratik bir şekilde kullanılabilir.
  3. İç harcı için istenen yöresel peynirler kullanılabilir, benim tercihim lor peyniri, kaşar peyniri ve tulum peynirini karıştırarak kullanmak.
  4. Peynirleri karıştırıp biraz da karabiber eklenir. Hazırlanan harçla yıkanan biberlerin içleri sıkıca doldurulur. .İçleri doldurulan biberler fırın torbasına mümkün olduğunca dik bir şekilde yerleştirilir. .Poşetin ağzı kapatılır.
  5. Bir kürdanla poşette birkaç delik açılır. 180 derece fırında yaklaşık 30 dk pişmeye bırakılır. Biberler yumuşadıktan sonra fırından alınarak servis edilir. Şimdiden afiyet olsun.

21 Ekim 2023 14:00:00
biber dolması
lor peynirli biber dolması
lor peynirli biber dolması için gerekli malzemeler

Bunları Denediniz mi?