1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Haftanın final günü yarışması geldi. Geçtiğimiz dört gün boyunca 4 yarışmacı yarıştıktan sonra son günün yarışmacısı Şeyma Esen final akşamı yemeklerini kayınvalidelere sunacak. Hareketli bir hafta geçirdiğimiz Zuhal Topal'la Sofrada da ilk gün yine olay olmuştu. İlk gün yarışan yarışmacının düşük puanlar alması nedeniyle Kübra Sağızlı'nın ağlaması porgramda seyircinin etkilenerek izlediği sahnelerden bir tanesi olmuştu. Adaletli görünen Emine hanımın Kübra hanıma verdiği üç puandan sonra ağlayan Kübra Hanımın kayınvalidesi de boş durmadı ve 3 puanını Emine hanıma kullandı. 4 günün ardından son puan durumlarına göre ikinci gün yarışmacısı olan Zuhal hanım şuanda birincilikteki en önemli aday rolünde. Rakiplerini eleyerek birincilik koltuğuna oturan Zuhal hanım bu akşamki final yarışmasından sonra birinciliği hak edip hak etmeyeceği belli olacak. Geçirilen dört gün 3 kayınvalide de en düşük puanını kullanırken dünün yarışmacısı olan Saadet hanım en düşük oyunu bu güne sakladı. Zuhal Topal'ın verdiği puanın yarışmacılar tarafından bilinmemesi üzerine taktiksel yollar arayan kayınvalideler yemekleri beğenseler bile puan verirken düşük puan verme tercihinde bulunuyorlar. Yarışmada adaleti sağlamaya çalışan Zuhal Topal bu akşamki yeni bölümde oldukça gerildi. Yayınlanan fragmanda Saadet hanımın gelininin intikamını alacağını ve 3 puanı bugüne sakladığını belirtmesi üzerine Zuhal Topal Saadet hanıma 'Bu şekilde sizi devam ettiremem' demesi ortalığı bayağı gerdi. Gergin anların yaşandığı yarışmada bugünün yarışmacısını sizler için hazırladık.

5.Gün yarışmacısı-Şeyma Esen ve Gülsüm Esen

Şeyma hanım 25 yaşında ve 6 aylık evli.  Kararlılığı ve inatçılığı ile ön plana çıkan yarışmacı aynı zamanda çok hırslı. Kayınvalide Gülsüm hanım ise Antalyalı. Mutfakta iyi bir aşçı olduğunu belirten kayınvalide Gülsüm hanım, sofradada iyi bir gurme olduğunu söylüyor. Lezzetli yemeklerle hak edene hak ettiği puanı vereceğini belirten kayınvalide Gülsüm hanım büyük ödülde çok iddialı. Kayınvalide Gülsüm hanım taktiksel yollar izleyerek düşük puanlarını sıra ile kullandı ve rakiplerinin puanlarını beklemeye koyuldu. Yarışma formatı gereği kayınvalideler kullandıkları oyları bir daha kullanamıyorlar. Menü tam olarak sunulmadığı durumlarda 1 ve 2 puanlarını kullanabilecekleri aksi halde 3 ila 10 puan arası puanlama yapmak zorunda olunduğu programda bugünün yarışmacısı Şeyma hanımın kayınvalidesi Gülsüm hanım 3,4,5,6 puanlarını diğer gelinlere kullanarak, rakiplerine yüksek bir puan vermedi. Verdiği puanlardan sonra Gülsüm hanım rakiplerinden kaç puanlık bir dönüş alacak. İşte puanlamaların yapılacağı menü.

MENÜSÜ;

Çorba: Tutmaç Çorbası

Ara sıcak: Kıymalı Pırasalı Börek, Yoğurtlu Patates Salatası

Ana yemek: Hasanpaşa Köfte

Makarna: Fırında Makarna

Salata: Roka Salatası

Tatlı: Yeni Gelin Tatlısı

Aysel             :6

Emine           :5

Gülden          :4

Saadet          :7

Zuhal Topal  :6

Toplam         :28

Bugünkü programda en çok şaşırılan olay Saadet hanımın 7 puan vermiş olması oldu. Saadet hanımın Gülsüm hanıma olan tepkisinin bitmemesi üzerine yarışmada gergin anlar yaşandı. Kısasa kısas mantığıyla yarışmada bulunan Saadet hanım 3 puanı Gülsüm hanım için sakladığını söyleyince olanlar olmuştu. Zuhal Topal'ın uyarısı üzerine ortalığın birazda olsa yatıştığı yarışmada final anında gelin ve kayınvalidelerin toplandığı alanda ortalık karıştı. Kayınvalidelerin puanlama konusunda birbirleriyle anlaştığını ortaya atan yarışmacı Zuhal hanım yeni bir tartışma konusuna sebep oldu. Saadet hanımın Zuhal hanımdan diskalifiye uyarısı  sonrası 7 puan vermiş olması 3 puan vermesi halinde diskalifiye olacağı için mecburen 7 puan verdiğini akıllara getirdi. Yemek haricinde her türlü konunun tartışıldığı yarışmada Zuhal Topal bugün gergin dakikalar geçirdi. Zuhal Topal her hafta yaptığı uyarıyı bu hafta yineleyerek art niyet gördüğünde yarışmacıyı diskalifiye edeceğini söyledi. Ve Saadet hanıma üç puan verdirmediği için mutlu olduğunu belirtti. 

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.