22 Nisan Zuhal Topalla Sofrada

22 Nisan Zuhal Topalla Sofrada

Geçtiğimiz 2 günde Zuhal Topal'la Sofrada programında günün üçüncü yarışmacısı ile beraberiz. İki gündür kayınvalidelerin puan tartışmasında bakalım bugün bizleri neler bekliyor. Pazartesi günkü yarışmacı olan Arife Dinli kayınvalidelerden ve Zuhal Topal'dan toplamda 25 puan almıştı. Verilen puanların adaletsiz olduğuna dün değinen Zuhal Topal yarışmacıya 7 puan vermişdi. Dünkü bölümde yarışan yarışmacı Dilek Büke ise kayınvalideler ve Zuhal Topal'dan toplamda 31 puan alarak ilk günkü rakibini geçmiş oldu. Bugünkü bölümde bizleri yine heyecanlı dakikalar bekleyecek gibi görünüyor.  Kayınvalidelerin puan tartışmalarının bitmedi  yemek programında bugünkü menü ve puan bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz.

 

3.Gün Yarışmacıları- Leyla Kaya ve Zehra Filiz

Kaya

Leyla hanım 34 yaşında ve 6 yıllık evli. 2 çocuk annesi olan Leyla hanım aslen Hataylı. Temizlik konusunda çok hassas olan Leyla hanım yarışmada kendisine oldukça güveniyor. Kayınvalide Filiz hanım ise Sakaryalı. Tavuğunu sebzesini kendi yetiştiren Filiz hanım el emeği göz nuru işlerde harika. Hatay mutfağına çok güvenen ikili şimdiden büyük ödüle göz dikmiş durumda. Bir kız ve bir erkek çocuğu sahibi olan leyla hanım ev hanımlığı yapmakta.  Kayınvalide Filiz hanım gelinini çok sevdiğini belirtiyor. Kız isteme sürecinde enteresan bir olay yaşandığını belirten Filiz hanım, gelinini istemeye geliniyle birlikte giden Filiz hanım beraber gittik ve beraber geldik diyor. Gezmeyi aşırı düzeyde seven filiz hanım çok sosyal bir insan olduğunu belirtiyor. Gelininin sıcak kanlı olduğunu söyleyen Filiz hanım dışardan soğuk durabileceğini bunu sebebininde oturaklı olmasından kaynaklı olduğunu söylüyor.

Başvuru yaptıklarından bu yana büyük ödülün kendilerine ait olduğunu ısrarla belirten yarışmacılar kendilerinden çok emin. Turizm otel işletmecilik okuyan Leyla hanım eşiyle 7 yıllık bir birliktelikten sonra evlendiğini söylüyor. Aslen Mardinli olan yarışmacı Hatay'da oturduğunu söylüyor. 3 tane abisi ve 2 tane ablası olan yarışmacı kalabalık bir aileden geliyor. İş dolayısıyla İstanbul'da yaşamaya başlayan yarışmacı Sabiha Gökçen Havaalanında çalışmış. Gelin kayınvalide birbirleriyle çok iyi anlaştıklarını belirtirken 2012 yılında nişanlanan yarışmacı 2014 yılında evlendiğini söylüyor. 4,5 yaşında bir kıza ve 6 aylık bir erkek evlat sahibi olan yarışmacı çocuklar büyüdükten sonra tekrar çalışmak istediğini belirtti.

MENÜSÜ;

Çorba: Cennet Çorbası

Ara sıcak: Kuru Patlıcan ve Biber Dolması,Biberli Ekmek, Yoğurtlu Kabak

Ana yemek: Güveçte Belen Tava

Pilav: Tel Şehriyeli Bulgur Pilavı

Salata: Roka Salatası

Tatlı: Hindistan Cevizli Şerbetli Tatlı

PUANLAR:

Şükran            :7
Yeter               :6
Sinem             :5
Sevgi              :6
ZUHAL TOPAL:8

Toplam:  32

 

Zuhal Topal’la Sofrada Son zamanlarda televizyon ekranlarında çeşitli yarışma programları vardır. Bunlar yemek, temizlik, gelin - kaynana, saç, makyaj gibi içerikler sunmaktadır.   

Zuhal Topal, geçtiğimiz senelerde Zuhal Topal’la izdivaç isimli program ile bütün Türkiye’nin tanıdığı bir kişi haline gelmiştir. Evlilik programlarının olağanüstü hal esnasında yasaklanması ile bir süre ekranlara ara vermiş ve ekranlardan uzak kalmayı tercih etmiştir. Daha sonra Fox TV ile anlaşma gerçekleştiren Zuhal Topal, 2018 ve 2019 sezonunda Zuhal Topal'la sofrada isimli programı için ekranlara geri dönmüştür.

Zuhal Topal’la Sofrada Program Formatı

Zuhal Topal’la sofrada programı her gün bir ailenin evine konuk olmaktadır. Programa kaynanalar gelinleri ile birlikte katılmaktadır ve gelinler belirledikleri menüyü verilen süre zarfında bitirmektedir. Kaynanalar ve Zuhal Topalmisafir oldukları evin gelinine, yapılan yemeklere göre puan vermektedir. Günün sonunda puanlar toplanmakta ve haftanın sonunda en yüksek puan alan gelin ve kaynana yarışmayı kazanmaktadır. Yarışma hafta içi her gün akşam saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında yayınlanmaktadır.

Program Reytingi ve Eleştiriler

Seyirci tarafından oldukça severek izlenen Zuhal Topal’la sofrada günlük yayınlanan formatta bir programdır. Programda kaynanaların gelinlere vermiş oldukları düşük puanlar ve kaynanaların ev sahipleri ile yaşadıkları olaylar seyirciyi oldukça meraklandırmıştır. Genelde her gün olaylı geçen, kaynanaların yemekleri sürekli eleştirdiği program ilgiyle izlenmekte reytingleri her gün yüksek tutmayı başarmıştır. Bu nedenle programın bir yıllık anlaşmasının uzatılacağı belirtilmiş ve 2019 2020 sezonunda da program TV’de beklenmektedir. Haftanın sonunda gelinlere verilen puanlara göre, toplam puanda en yüksek alan gelin ve kaynana 10.000 liralık büyük ödülün sahibi olmaktadır. Program hakkında Zuhal Topal’ın kaynanalara yeterince uyarıda bulunmadığını bu nedenle çok düşük puanlar verildiğine dair eleştiriler bulunmaktadır. Bu eleştirilerin haklılık payı bulunmakla birlikte daha farklı bir oylama sisteminin getirilmesi beklendiği söylentiler arasında. Daha adaletli şekilde puanları verecekleri ve bu şekilde haftanın birincisi seçecekleri daha iyi bir oylama seyircilerin istekleri arasında olduğu da yine söylentiler arasındadır. Zuhal Topal’la sofrada yapılan araştırmalara göre bu sezon beklentilerin üzerinde ilgi görerek reytinglerde yüksek oranlar alarak bu sezonun en çok izlenen programlarından birisi olmuştur. Gösterilen bölümleri tekrar izlemek için bir gün sonra özeti izleyebilir, Fox TV sitesinde son bölüm izle yazabilir ve buradan takip edebilirsiniz.

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.