27 Nisan-1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

27 Nisan-1 Mayıs Zuhal Topal'la Sofrada

Zuhal Topal'la Sofrada'da yepyeni bir hafta heyecanı bizi bekliyor. Geçtiğimiz hafta birbirinden hararetli tartışmaların geçtiği bölümlerde bizleri bu hafta neler bekliyor? Her hafta yaşanan puanlamadaki adaletsizlikler geçtiğimiz haftada tekrar yaşandı. 21 Nisan günü yarışan Dilek Büke ve Kayınvalidesi Sevgi Büke'nin yüksek puan alması üzerine  kayınvalide Sevgi Büke hafta boyu verdiği puanlar ve yaptığı yorumlar ile her gün tartışma konusu olmuştu. Aldığı yüksek  puan ile birinciliğin en büyük adayı olarak kendini kabul eden Sevgi hanım, birinciliği kabul ederek rahat hareket etmiş ve puanlamasınıda ona göre yapmıştı. Kayınvalidelerden, yüksek puan alan Dilek hanım ve kayınvalidesi Sevgi hanım Zuhal Topal'ın puanlamasını adeta unuttular. Zuhal Topal'ın puanlamasından sonra birincilik koşulu kalmayan yarışmacılar, hafta boyunca eleştiri altındaydı. Geçtiğimiz hafta dikkat çeken olaylardan bir taneside ilk gün yarışmacına yapılan adaletsiz puanlama oldu. Yarışma formatı gereği kayıvalideler 3 ila 10 aralığında puan veriyorlar. Geçtiğimiz hafta birinci günde 3 ve 5 puanların havada uçuştuğu bir gün oldu. Yapılan  bu puanlamalara Zuhal Topla'da tepkisiz kalmayarak yapılan puanlamanın adaletsiz olduğunu dile getirdi. Yarışmanın final gününde 21 Nisan yarışmacılarının beklediği sonuç gelmeyerek son noktayı Zuhal Topal'ın verdiği puan koydu. 22 Nisan yarışmacısı Leyla Kaya birinci olurken 21 Nisan yarışmacısı Dilek Büke yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Hareketli bir hafta geçirdikten sonra yeni bir haftanın başlangıcını yapıyoruz. Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası kategorisinde şuanda yayında tek olan yemek yarışması programı olan Zuhal Topal'la Sofrada'da bu haftanın yarışmacıları kimler? İşte gün gün haftanın yarışmacılarının listesi;

1.Gün yarışmacısı-Kübra Sağızlı ve Aysel Sağızlı

Kübra hanım 24 yaşında ve 7 aylık evli. Sivaslı olan yarışmacı ev hanımı. Kayınvalide Aysel hanım 47 yaşında ve Sinoplu. Glutensiz ürünler üzerine çalışmalar yapmış olan kayınvalide buna uygun bir menü hazırlayacağını belirtiyor. Gelin kayınvalide çok iyi anlaştığı görülürke, kayınvalide Aysel hanım adeta gelinini büyük kızı gibi görüyor. Aysel hanımın kendisine çok karıştığını söyleyen gelin Kübra hanım kayınvalidesini çok seviyor. Alışveriş konusuna çok karışıldığını söyleyen Kübra hanım titiz ve oldukça kıskanç birisi. Sadece eşini değil kayınvalidesini bile paylaşamayan Kübra hanım kıskançlıkta zirve yapmış durumda.Unutkan bir yapısının olduğunu espirli bir dille anlatan yarışmacı aldığı kıyafetlerin benzerinin alınması sonucu kayınvalide tarafından komik bir şekilde uyarıldığını belirtiyor. Eşinin bayan olmayan bir ortamda çalıştığını belirten yarışmacı en ufak bir saç teline bile şüpheli bakıyor. Eşiyle beraber telefonlarının şifrelerini bilen yarışmacı her şeyden haberdar olduğunu belirtiyor. Oğluna çok güvenen kayınvalide Aysel hanım oğlunun kuzu gibi olduğunu ve gelininin boşa kuruntu yaptığını belirtiyor.

2.Gün yarışmacısı-Zuhal Akçelik ve Gülden Polurlu

Zuhal hanım 33 yaşında 13 yıllık evli ve 2 çocuk annesi. Göçme asıllı Bursalı gelin Zuhal hanım elinin lezzetine oldukça güveniyor. Kayınvalide Gülden hanım gezmeyi aşırı düzeyde seviyor ve farklı damak tatlarına bayılıyor. Menüleriyle fark yaratacak ikili şimdiden büyük ödülü sahiplenmiş görünüyor.

 

3.Gün yarışmacısı-Cemile Kırma ve Emine Kırma

Cemile hanım 36 yaşında 17 senelik evli ve dört çocuk annesi. Cemile hanım maharetiyle kendisine güveniyor. Hataylı olan yarışmacı menüsünde yöresel yemeklerinden tercih edeceğe benziyor. Emine hanım oturduğu bölgede çok tanınan birisi. Bağcılarda oturran Emine hanım bulunduğu bölgenin muhtarı gibi. Hatay sofrasına çok güvenen Emine hanım büyük ödül için çok iddialı.

4.Gün yarışmacısı-Gökçe Kurtulmuş ve Saadet Kurtulmuş

Gökçe hanım 24 yaşında ve 3 aylık evli. Taze gelin oln yarışmacı, yarışmada çiçeği burnunda bir gelin. Dişli bir gelin olan yarışmacı kimsenin sözünü dinlemiyor. Kayınvalide Saadet hanım Makedonya göçmeni, damağı hassas gözleri duyarlı olan kayınvalide el lezzetlerine güveniyor ve büyük ödül için çok iddialı.

5.Gün yarışmacısı-Şeyma Esen ve Gülsüm Esen

Şeyma hanım 25 yaşında ve 6 aylık evli.  Kararlılığı ve inatçılığı ile ön plana çıkan yarışmacı aynı zamanda çok hırslı. Kayınvalide Gülsüm hanım ise Antalyalı. Mutfakta iyi bir aşçı olduğunu belirten kayınvalide Gülsüm hanım, sofradada iyi bir gurme olduğunu söylüyor. Lezzetli yemeklerle hak edene hak ettiği puanı vereceğini belirten kayınvalide Gülsüm hanım büyük ödülde çok iddialı.

 

 

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.