Aliş Kebabı mimarı MasterChef Ozi Şef kimdir, kaç yaşında, nereli ve dükkanı nerede?

Aliş Kebabı mimarı MasterChef Ozi Şef kimdir, kaç yaşında, nereli ve dükkanı nerede?

Masterchef Türkiye Allstar yarışmasına konuk şef olarak katılan Ozi Şef kimdir, kaç yaşında, nereli, dükkanı nerede, gerçek adı nedir? gibi sorular sıklıkla sorulamya başlandı. İşte tüm bu soruların cevabı haberimizde.

MASTERCHEF OZİ ŞEF (Oğuzhan Sayı) Kimdir?

Oğuzhan Sayı, günümüzde lezzetleriyle tanınan başarılı bir kokoreççidir. Ancak onun hikayesi, baba köklerine dayanmaktadır. Babası, Bingöl'den İstanbul'a göç eden bir ailenin çocuğudur ve küçük yaşlarda Makedon ustaların yanında kokoreççilik eğitimi almıştır. Amcasıyla birlikte Çiçek Pasajı'nda kokoreç satarken, Oğuzhan'ın babası da askerlik sonrasında Dolapdere'de kendi kokoreç dükkanını açmıştır.

Oğuzhan, babası tarafından küçük yaşta kokoreççiliğe teşvik edilmiştir. Ancak bu isteğe başlarda sıcak bakmayan Oğuzhan, evden kaçacak kadar bu işten uzak durmuştur. Sonrasında ameliyathane teknisyeni olarak başladığı kariyerinde radyoloji müdürlüğüne kadar yükselmiştir. Ancak, babasının kanserden vefatı, Oğuzhan'ın hayatında dönüm noktası olmuştur. Babasının ölümünden sonra kokoreç dükkânını devralmayı düşünen Oğuzhan, gördüğü bir rüyanın da etkisiyle bu yolda ilerlemeye karar vermiştir.

Kısacası, Oğuzhan Sayı'nın kokoreççilik serüveni hem baba mesleği hem de bir vasiyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Ozi Şef olarak tanınan Oğuzhan, bugün birçok kişi tarafından beğenilen lezzetleriyle tanınan bir isim haline gelmiştir.

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.