Kurutulmuş Domatesli Tereyağı Tarifi, Nasıl Yapılır?

2 Kişi

10 dk

0 dk

136 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Mükemmel bir sofra hazırlamak ve sofranızı birkaç güzel meze ile süslemek isterseniz bu mezelerin en güzellerinden biri olan hazırlaması ile de oldukça kısa bir zamanınızı alacak pratik bir tarif olan Kurutulmuş Domatesli Tereyağı ile bugün karşınızdayız.

Bu tarfimizin başrolleri ince kurutulmuş domates, domates salçası, pulbiber, tereyağı ve biberiyeden oluşuyor. Fırını açmanızı gerektirmeyecek bu tarifi çekici kılan unsurlardan birisi ise elinizde bu mazemeler olduktan sonra tek yapmanız gereken bu mazemleri karıştırmak. Düşünmeniz gereken tek şey bu kusursuz lezzetten ne kadar tüketebileceğiniz böylece daha çok yemek isteyen misafirleriniz doyasıya bu lezzeti tadabilecekler.

Gerekli mazemeleri ezerek karıştırdıktan sonra gereken tek şey oda sıcaklığında yumuşamış tereyağının bu mazeler ile beraber tekrar katı hale gelmesini sağlayabilmek. Bunun için ise en son buzluğu kullarak mazemelerin tereyağ ile bir olmasını sağlayacağız. Şimdiden Afiyet Olsun.

Gerekli Malzemeler

  • 250 gr tereyağı
  • 1 çorba kaşığı ince kurutulmuş domates
  • 1 çorba kaşığı domates salçası
  • 1 çorba kaşığı kırmızı pulbiber
  • 4-5 dal ince kıyılmış biberiye

Nasıl Hazırlanır?

  1. 250 gr oda ısısında yumuşatılmış tereyağı, 1 çorba kaşığı ince kıyılmış kurutulmuş domates, 1 çorba kaşığı domates salçası, 1 çorba kaşığı kırmızı pulbiber ve 4-5 dal ince kıyılmış biberiyeyi bir kapta ezerek karıştırın.

  2. Karışımı şekilli kalıplara paylaştırın. Buzlukta en az 2 saat bekletip servis yapın.

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?