MasterChef kim elendi? 27 Ağustos 2023 MasterChef Türkiye Allstar kim veda etti

MasterChef kim elendi? 27 Ağustos 2023 MasterChef Türkiye Allstar kim veda etti

Masterchef Türkiye All Star kim elendi? Masterchef Türkiye Allstar bu hafta elenen isim kim oldu? MasterChef All Star 2023 kadrosu yarışmacılarından 7.hafta kim elendi? masterchef kim elendi masterchef türkiye merak ediyorsanız işte cevabı haberimizde.

TV8 kanalının beğenilen ve tutkuyla izlenen yarışma programı olan Masterchef Türkiye All Star'da 7. haftanın final gününde eleme heyecanı yaşanıyor. Birbirinden başarılı yarışmacıların yer aldığı yemek yarışması en çok rayting alan programların başında geliyor.

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın sunucu şef olduğu yarışmanın 7. hafta eleme bölümü Pazar akşamı TV8 kanalında yayınlanıyor. Masterchef Türkiye bu hafta kim elendi sorusunun cevabı programın sonunda belli olacak.

Masterchef Türkiye All Star 7.haftada neler yaşandı

Salı günü yapılan haftanın ilk takım oyununu kaybeden mavi takımdan Tolga ve Gamze eleme adayı oldular. Çarşamba günü oynanan takım oyununu yine mavi takım kaybetti ve buradan da Dilara ve Ayaz eleme potasına düştü. Perşembe günü oynanan ve son takımı oyununu kırmızı takım kaybetti ve potaya Eray ve Barış geldi. Cumartesi günü yapılan ve tüm yarışmacıların oynadığı oyunda ise en kötü yemeği yapan yarışmacı Batuhan oldu ve o da eleme potasına girdi.

7 yarışmacının oluşturduğu eleme potasında iki aşamalı eleme heyecanı yaşanacak. İlk yarışmada yaratıcılık üzerine bir yemek yapılacak ve en başarılı 3 yarışmacı eleme potasından çıkarak 8. haftaya merhaba diyecek. Geriye kalan 4 yarışmacı şeflerden birinin imza tabağını yapacak ve aralarında en başarısız olanı Masterchef Türkiye All Star yarışmasına ve hayellerine veda edecek.

Eleme gecesinde verilen şef tabağını en başarılı yapan kişi Dilara oldu ve 8. haftaya geçmeye hak kazandı.

Gecenin en başarlı ikinci tabağını yapan yarışmacı, Ayaz Masterchef Türkiye Allstar yolculuğuna devam eden yarışmacı ve gecenin ikincisi  oluyor.

Verilen şef tabağını başarısız yaparak Masterchef Türkiye Allstar yarışmasına veda eden yarışmacı kim olacak?

Masterchef Türkiye Allstar yarışmasına veda eden isim Eray oluyor.

Eğlence alanında yaptığı yayınlar ile dikkat çekerek önemli bir izleyici kitlesine sahip olan tv8 kanalında yer alan önemli yarışma programları arasında Masterchef Türkiye yer alıyor. Dünya üzerinde bir çok ülkede yayınlanan en zorlu mutfak şefi seçimi yarışmaları arasında yer alan program oldukça çok beğeniliyor.

Yarışma programının formatını alan tv8, ilk olarak 2018 yılında söz konusu yarışmayı bir sezon olarak yayınladı. Yarışma 2023 yılı itibariyle 6. sezonu ile ekranlara gelmeye devam ediyor.

Masterchef Sunucu ve Jürileri

Masterchef yarışma programında sunuculuk ve jüri görevlerini aynı kişiler yerine getiriyor. Bu sezon programda bulunan sunucu ve jüri üyeleri ise;

Mehmet Yalçınkaya Kimdir? 

Türkiye’de ki en ünlü executive şefler arasında yer alan Mehmet Yalçınkaya 45 yaşındadır ve Türkiye'yi bir çok yarışmada temsil etmiş efsane bir şeftir.Türk mutfağının tanınmış şeflerinden biridir. TV programları, yemek yarışmaları ve çeşitli etkinliklerde yer alarak yeteneklerini ve bilgisini paylaşmıştır. Ayrıca birçok restoranın danışmanlığını yapmış ve kendi tariflerini yayınlamıştır.

Yalçınkaya'nın yemekleri, geleneksel Türk mutfağına modern bir dokunuş katmasıyla bilinir. Şef Mehmet Yalçınkaya, özellikle bazı televizyon yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmasıyla da tanınır.

Somer Sivrioğlu Kimdir?

47 yaşında olan Somer Sivrioğlu Sydney'de bulunan ünlü restorandı ile hem Türkiye'de hem de Avustralya'da son derece tanınmış bir şeftir.

Türk asıllı Avustralyalı bir şeftir. Özellikle Sydney'de popüler olan Efendy ve Anason adlı restoranların sahibidir. Türk mutfağını modern bir yorumla sunan Sivrioğlu, gerek Avustralya'da gerekse uluslararası arenada Türk mutfağının tanıtılmasında önemli bir rol oynamıştır.

Sivrioğlu, 1971'de İstanbul'da doğdu. İstanbul'da restoran işletmeciliği ve mutfak kültürüyle büyüyen Somer, sonrasında Avustralya'ya yerleşti ve burada kariyerine devam etti. Sydney'de Efendy adlı restoranıyla büyük bir üne kavuştu ve Anason adında başka bir mekâna da imza attı.

Aynı zamanda yemek kitaplarına da katkıda bulunan Somer Sivrioğlu, Türk mutfağının zenginliğini ve çeşitliliğini geniş bir kitleye tanıtmayı başarmıştır. Hem restoranları hem de televizyon programlarındaki katkılarıyla tanınan Sivrioğlu, Türk mutfağını dünya çapında tanıtan isimlerden biridir.

Danilo Zanna Kimdir?

İtalyan asıllı bir televizyon şefi ve sunucusudur. Ancak Türkiye'de uzun yıllar yaşadığı ve televizyon programlarına katıldığı için Türk izleyiciler tarafından yakından tanınır. Özellikle Beyaz Fırın isimli televizyon programıyla bilinir. 

İtalyan mutfağını Türk izleyicilere sevdiren Zanna, aynı zamanda Türk ve İtalyan mutfaklarını birleştiren yemekler yaratmasıyla da bilinir. Türk kültürüne ve mutfağına olan ilgisi, sempatik tavırları ve sıcakkanlılığı sayesinde Türkiye'de oldukça sevilen bir isim haline gelmiştir.

Danilo Zanna, profesyonel aşçılık kariyerine İtalya'da başlamış, ancak Türkiye'de televizyon şefi olarak tanınmıştır. Hem kendi kültürünü hem de Türk kültürünü yemekleri aracılığıyla izleyicilere aktarma konusunda başarılı olmuştur.

Jürilerden Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu yarışmanın ilk sezonunda da aynı yarışmada görev almışlar ve görevlerine bu sezonda devam ediyorlar. Danilo Zanna ise yarışmanın yeni jüri üyesi olarak katıldı ve 4 sezondur görev yapıyor.

Program Formatı

Ondört şef adayı ön elemeler sonrası seçilerek, sezon sonunda Masterchef unvanına kavuşabilmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. Programda yarışmacıların yapacakları menüler ve yemekleri jüri üyeleri belirliyor.

Önce bir kaptanlık oyunu yapılarak, mavi takım kaptanı belirleniyor, mavi takım kaptanı kırmızı takım kaptanını seçerek her iki kaptan takımlarını belirliyor ve iki takım oluşturuluyor. Takım yarışmaları sonucu kaybeden takım arasından elenme adayları belirleniyor ve bir bireysel yarışma ile yarışmadan elenen kişiye jüri üyesi şefler karar veriyor.

Yayın Günleri

Masterchef izle noktasında yayın günleri ise Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe Cuma, Cumartesi ve Pazar yani haftanın her günü akşamları saat 20:00'de yeni bölümleri ile ekrana geliyor. Takım yarışmaları, bireysel yarışmalar ile heyecan aralıksız sürüyor.

Heyecanlı Yarışma

Masterchef son bölüm sonrası yaşanan yeni gelişmeler ile yarışmanın heyecanına bir sonraki bölüm kalınan yerden devam ederken her hafta sonunda bir yarışmacı, programa ve Masterchef hayallerine veda ediyor.

21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Haber kategorisinde yayınlanmıştır.