Çilekli Pasta Tarifi, Nasıl Yapılır?

4 Kişi

30 dk

5 dk

430 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 2 oy) 5 1

Doğum günlerinin vazgeçilmez lezzeti Çilekli yaş pasta... Yetişkin, çocuk demeden hepimiz bayıla bayıla tüketiyoruz. Bugün de sizlere harika bir Çilekli pasta tarifi sunacağız. Hem görüntüsüyle hem lezzetiyle bizi bizden alan harika bir yaş pasta... Ne zaman dışarda pastanenin önünden geçsek görüntülerine hayran kaldığımız, canımızın çektiği Çilekli yaş pasta tarifini artık evimizde de yapacağız. Hatta artık yaş pastaya para vermenize bile gerek kalmayabilir. Tabi yaş pasta yapmak için bazı özel noktalar bulunuyor. Haydi hep beraber Çilekli yaş pastanın püf noktalarını inceleyelim. Unutmayın ki bir kek ancak yumurta ve şeker nekadar iyi çırpılırsa okadar çok kabarır. Oyuzden yumurtayı ve şekeri kar beyazı olana kadar çırpalım. Pansdispanyanız pişerken fırının içerisine ısıya dayanıklı bir kapta biraz su koyarsanız, kekinizin üstü daha yumuşak olacaktır. Ayrıca pişerken ilk 20 dakika fırını açmamanız gerekiyor. Aksi halde kekiniz sönebilir. Çilekli pastanızın üzerini meyve jölesi ile daha da lezzetlendirip görsellik katabilirsiniz.
Afiyet Olsun.

Gerekli Malzemeler

  • 1 kat sade pasta tabanı
  • 1 paket çilekli jöle
  • 2 paket kremşanti
  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 250 gr çilek

Nasıl Hazırlanır?

  1. Keki 8 cm’lik pasta çemberi ile kesin ve çemberlerin tabanına yerleştirin. Çilekleri uzunlamasına dilimleyerek çemberin iç duvarına dik olarak dizin.

  2. Kremşantiyi karıştırma kabına alın. Üzerine soğuk süt ekleyip mikserle katılaşıncaya kadar çırpın. Çilekli jöleyi üzerindeki tarife göre eritin ve kremşantiye karıştırın.
  3. Karışımı çemberlere paylaştırın. Buzdolabına alarak 1 gece bekletin.
  4. Pastaları çemberden çıkartarak üzerini krema, çikolata ve nane yapraklarıyla süsleyerek servis yapın.  

21 Ekim 2023 14:00:00

Bunları Denediniz mi?