24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

24 Nisan Zuhal Topal'la Sofrada Final Günü

Ülkemizde yaşanan virüs salgını sonrası halen yayında olan nadir programlardan bir tanesi olan Zuhal Topal'la Sofrada yine her cuma olduğu gibi final günündeyiz. Pazartesi gününden itibaren kayınvalidelerin her hafta bzi alıştırdığı puanlamadaki adaletsiz tutumlarına bu haftada şahit olduk. Sadece izleyici açısından olmayıp Zuhal Topal'ında bu hafta eleştiride bulunduğu yarışmada güzel yemeklere kötü puanlar verilmesi kayınvalidelerin pekde umrunda değil. Bütün bu olayların yaşandığı dolu dolu hareketli bir hafta geçirdiğimiz yarışmada bu haftanın kazananı kim olacak? Büyük ödül 15 Bin Türk Lirası'sı alan yarışmacı kim olacak? Bütün bu soruların cevabını yazımızda bulacaksınız.

Önce bu haftanın yarışmacılarını tanıyalım:

1.Gün yarışmacısı Arife Dinli Ve Sinem Dinli                 

Arife hanım 36 yaşında 5 yıllık evli ve bir çocuk sahibi. Yarışmaya Esenyurt'tan katılan arife hanım aslen Tokat'lı. Hırslı ve çalışkan olan yarışmacı tuttuğunu koparır cinsten. Tokat mutfağına özgü yemekler yapıcak olan yarışmacının kayınvalidesi Sinem Hanım aslen Van'lı ve 6 çocuk annesi. Kayınvalide Sinem hanım haksızlığa hiç gelemeyen bir yapıya sahip.

Aldığı Toplam Puan:25

 

2.Gün Yarışmacıları- Dilek Büke ve Sevgi Büke

Dilek hanım 35 yaşında ve 5 yıllık evli. Bir çocuk sahibi olan Dilek hanım aslen Balıkesirli. Elinin lezzetine güvenen dilek hanım günlerinde yaptığı lezzetli yemeklerle ön plana çıkıyor. Yarışmada iddialı olan yarışmacı büyük ödülün sahibi olacağına son derece emin. Kayınvalide  Sevgi hanım ise gelinine oldukça güveniyor. Rakiplerinin karşısına dünya mutfagı ile çıkmayı hedefleyen ikili oldukça iddialı. Kayınvalide Sevgi hanım gezmeyi kitap okumayı sevdiğini belirtiyor. Sevgi hanımın oğlunun tekstil firmasında çalıştığı sırada Dilek hanımla tanıştığı ve ondan sonra evlilik sürecinin başladığı anlaşılmaktadır. Dilek hanımın eşinin tanışma sürecindeyken  hızlı bir şekilde afrikaya gitmiş olması ile düğün hazırlıklarını hızlandırdıklarını belirten yarışmacı, nişan düğün sürecinin ani olduğunu belirtiyor. Kayınvalidesi ile aynı apartmanda oturan Dilek hanım, kayıvalidesi ile çok iyi anlaşıyor. Bir kız çocuğu sahibi olan Dilek Hanım eşinin işi nedeniyle sürekli yurt dışında dolaştıklarını ve kızınında Bakü'de doğduğunu söylüyor.

Kayınvalide Sevgi hanım çok duygusal olduğunu belirtirken aynı zamanda yemekler yenirken sakin olmak istiyor. Tansiyon hastası olan Sevgi hanım hiçbir şeyin problem olmayacağını sadece tansiyonunun çıkmasından korktuğunu belirtiyor.

Aldığı Toplam Puan:31

 

3.Gün Yarışmacıları- Leyla Kaya ve Zehra Filiz

Kaya

Leyla hanım 34 yaşında ve 6 yıllık evli. 2 çocuk annesi olan Leyla hanım aslen Hataylı. Temizlik konusunda çok hassas olan Leyla hanım yarışmada kendisine oldukça güveniyor. Kayınvalide Filiz hanım ise Sakaryalı. Tavuğunu sebzesini kendi yetiştiren Filiz hanım el emeği göz nuru işlerde harika. Hatay mutfağına çok güvenen ikili şimdiden büyük ödüle göz dikmiş durumda. Bir kız ve bir erkek çocuğu sahibi olan leyla hanım ev hanımlığı yapmakta.  Kayınvalide Filiz hanım gelinini çok sevdiğini belirtiyor. Kız isteme sürecinde enteresan bir olay yaşandığını belirten Filiz hanım, gelinini istemeye geliniyle birlikte giden Filiz hanım beraber gittik ve beraber geldik diyor. Gezmeyi aşırı düzeyde seven filiz hanım çok sosyal bir insan olduğunu belirtiyor. Gelininin sıcak kanlı olduğunu söyleyen Filiz hanım dışardan soğuk durabileceğini bunu sebebininde oturaklı olmasından kaynaklı olduğunu söylüyor.

Başvuru yaptıklarından bu yana büyük ödülün kendilerine ait olduğunu ısrarla belirten yarışmacılar kendilerinden çok emin. Turizm otel işletmecilik okuyan Leyla hanım eşiyle 7 yıllık bir birliktelikten sonra evlendiğini söylüyor. Aslen Mardinli olan yarışmacı Hatay'da oturduğunu söylüyor. 3 tane abisi ve 2 tane ablası olan yarışmacı kalabalık bir aileden geliyor. İş dolayısıyla İstanbul'da yaşamaya başlayan yarışmacı Sabiha Gökçen Havaalanında çalışmış. Gelin kayınvalide birbirleriyle çok iyi anlaştıklarını belirtirken 2012 yılında nişanlanan yarışmacı 2014 yılında evlendiğini söylüyor. 4,5 yaşında bir kıza ve 6 aylık bir erkek evlat sahibi olan yarışmacı çocuklar büyüdükten sonra tekrar çalışmak istediğini belirtti.

Aldığı Toplam Puan:32

 

4.Gün Yarışmacıları- Büşra Kara ve Yeter Kara

Büşra hanım 26 yaşında 6 yıllık evli ve iki çocuk annesi. Tokatlı olan yarışmacı heyecanlı ve çok azimli. Kayınvalidesi Yeter hanım ise aslen Sivaslı. Yarışmanın en genç kayınvalidesi olan ve 22 yıl aşçılık yapan Yeter hanım tecrübesini aktardığı geliniyle oldukça iddialı görünüyor. Şimdiden yarışmanın favori ismi olarak görülen ikili büyük ödülü almaya çok kararlı.

Büşra hanım eşi ile aynı mahallede yaşadığını ve aynı lisede okuduklarını belirtti. Üniversete yıllarında ortak arkadaşlar vasıtasıyla tanışan Büşra hnaım kaderin onları kesiştirdiğini söylüyor. Aynı binada oturduklarını söyleyen yarışmacı onca yıldan sonra üniversite yıllarında birlikteliklerinin başlamasını kader olarak yorumladı. Doğumgününde evlilik teklifi alan yarışmacı evlilik sürecinin çok hızlı geçtiğini söyledi. Göz açıp kapayıncaya kadar 6 yıl geçiren yarışmacı dolu dolu zamanlar geçirmiş. Kayınvalidesiyle çok iyi anlaşan gelin Büşra hanım kayınvalidesi ile aynı burçta. Kayınvaldesi ile tanışma aşamasında çok heyecan yaptığını söyleyen yarışmacı aslında heyecan yapmaya gerek olmadığını söyledi. Kendi annesininde 20 üzeri yıllık açşılık yaptığını söyleyen yarışmacı Büşra hanım hem annesi tarafından hemde kayıvalidesi tarafından aşçıların olması ile yarışmada çok şanslı görünüyor.

Aldığı Toplam Puan:24

 

5.Gün Yarışmacıları- Emine Işık ve Şükran Işık

Emine hanım 23 yaşında ve 9 aylık evli. Bu haftaki yarışmada en genç gelin ünvanına sahip olan yarışmacı mutfakta yeni olmasına rağmen elinin lezzetine güveniyor. Kayınvalide Şükran hanım ise aslen Vanlı. Heyecanlı ve temizlik takıntılı olan  Şükran hanım tam bir cacık sever. Yarışmada oldukça iddialı olan yarışmacılar şimdiden büyük ödüle talip gibi görünüyorlar.

Aldığı Toplam Puan:28

 

 

Yarışmada 5. olan aldığı yarışmac 24 puan ile Büşra Kara oldu.

Yarışmada 5. olan yarışmacı aldığı 25 puan ile Arife Dinli oldu.

Yarışmada 3. olan yarışmacı aldığı 28 puan ile Emine Işık oldu

Yarışmada 2. olan yarışmacı aldığı 31 puan ile Dilek Büke oldu.

Yarışmada 1. olan ve büyük ödülün sahibi olan yarışmacı aldığı 32 puan ile Leyla Kaya oldu.

 

 

 

zuhal topal'la sofrada
sofrada kim kazandı
zuhal topal kazanan
zuhal topalla sofrada kim kazandı
zuhal topalla sofrada izle
zuhal toplalla sofrada 390. bölüm
foxtv izle
21 Ekim 2023 14:00:00 tarihinde Medya kategorisinde yayınlanmıştır.