Raw Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır?

4 Kişi

20 dk

30 dk

300 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 2 oy) 5 1

Raw tatlısı tarifi. Raw tatlısı nasıl yapılır? Raw tatlısı malzemeleri nedir? Raw tatlısı püf noktası nedir? Sadece beş malzemeden oluşan sağlıklı bir tatlı  tarifi hazırladım sizlere. Hazırlaması çok pratik olup pişme süresi olmayan bir tatlıdır. Raw tatlısı ketojenik bir tatlıdır. Peki ketojenik nedir ? Ketojenik içerisinde çok düşük derecede karbonhidrat barındıran yüksek yağ barındıran tariflerdir. Diyet yapanların tercih ettiği tarifler içerisinde yer alır ketojenik tarifler. İçerisinde rafine şeker bulunmayan hurmanın lezzetiyle tatlanan sağlıklı bir tatlıdır. Aniden gelen tatlı krizlerinizi giderecek lezzet olan yumuşacık bir yapıya sahip olan  raw tatlısını mutlaka denemelisiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1.5 bardak ceviz,
  • 1 bardak file badem
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi
  • 4 çorba kaşığı toz kakao
  • 2 bardak hurma

Nasıl Hazırlanır?

  1. Cevizleri ve bademleri rondoya alın ve unufak oluncaya kadar rondodan geçirin.Sıcak suda beklettiğiniz hurmaların suyunu süzün ve ardından çekirdeklerini ayıklayın.

  2. Hurmaları beklettiğiniz suyu bir kenara ayırın. Hurmaları rondonun içerisine alın.Ardından içerisine Türk kahvesi ve toz kakaoyu da ilave edip rondodan geçirin.
  3. Hurmaları rondodan geçirmekte zorlanırsanız, hurmaları beklettiğiniz sudan 1-2 kaşık ilave edebilirsiniz. Malzemeleri bir kaba aktarın ve ardından toz haline getirdiğiniz ceviz ve bademleri de içerisine ilave edin.
  4. Malzemeleri güzelce karıştırın.Karışımı, yağlı kağıt serili bir kek kalıbına aktarın ve elinizle bastırarak güzelce yerleştirin.
  5. Üzerine ceviz serperek süsleyin ve buzdolabında dinlenmeye bırakın.İyice soğuduktan sonra dilimleyerek servis edebilirsiniz.

21 Ekim 2023 14:00:00
raf tatlısı tarifi
raw
raw tatlısı

Bunları Denediniz mi?