Pırasa Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır?

6 Kişi

15 dk

25 dk

134 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 2 oy) 5 1

Pırasa Yemeği nasıl yapılır ? Pırasa Yemeği En lezzetli yemek tarifleri, Pırasa Yemeği pratik tarifi Pırasa Yemeği yapılışı Pırasa Yemeği için gerekli malzemeler.

Gerekli Malzemeler

  • 4-5 dal pırasa (beyaz kısımları kullanılacak)
  • 2 adet havuç
  • 2 adet domates
  • Yarım yemek kaşığı domates salçası
  • Yarım Türk kahvesi fincanı pirinç
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ

Nasıl Hazırlanır?

  1. 4-5 dal pırasa (beyaz kısımları kullanılacak) Pırasalar temizlenerek 1 cm uzunluğunda doğranır. 2 adet orta boy havucun dış kısmı soyulur ve ince ince halka şeklinde dilimlenir. Tencereye 2 yemek kaşığı sıvı yağ alınır.

  2. Yarım yemek kaşığı domates salçası eklenerek 1-2 dk kavrulur 2 adet domates Kabukları soyulup küçük doğranarak tencereye eklenir 1-2 dk daha kavrulur. Daha sonra havuç ilave edilir ve 2-3 dk hep birlikte kavrulması sağlanır..
  3. Bol su ile yıkanıp suyu süzülen pırasalar ilave edilir, karıştırılır ve tencerenin kapağı kapatılır. Pırasalar suyunu hafif çektikten sonra Yarım Türk kahvesi fincanı pirinç eklenir..
  4. 2 bardak kadar sıcak su eklenir, tuzu ayarlanır ve Tencerenin kapağı kapatılarak havuçlar ve pırasalar pişene kadar pişirilir. Ek bilgi olarak Domates yerine salça miktarını artırabilir ya da domates sosu da kullanabilirsiniz. Yemeğimiz servise hazır, limon ile harika olur. Afiyet olsun

21 Ekim 2023 14:00:00
pırasa yemeği
pırasa yemeği için gerekli malzemeler
pırasa yemeği nasıl hazırlanır

Bunları Denediniz mi?