Koçan Mısırı Çorbası Tarifi, Nasıl Yapılır?

4 Kişi

0 dk

0 dk

0 kalori

(Ortalama oy: 5.0 Toplam 1 oy) 5 1

Koçan mısırı çorbası tarifi. Koçan mısırı çorbası nasıl yapılır? Koçan mısırı çorbası püf noktası nedir? Koçan mısırı çorbası malzemeleri nedir? Sizlerde benim gibi her şeyi taze taze mi değerlendirmeyi seviyorsunuz. Ben her ürünü kendi vaktinde kullanmayı tercih ediyorum lezzeti yerindeyken tazecikken. Bugün yapacağımız çorbada buzlukta dondurulmuş mısır değilde daha koçanından ayrılmamış tazecik sütlü olan mısırlarla yapacağız. Mısırın içerisinde ki lezzetini kaybetmeden çorbaya aktaracağız. Sizde bir deneyin bir gün buzluktan çıkarılmış mısır ile bir gün de taze mısır ile yapın çorbalarınızı o zaman aradaki farkı hissetmiş olacaksınız. İçerisinde pek bir malzeme olmadan pratik bir yapıma sahip olan bu çorbayı mutlaka denemelisiniz. Klasikleşmiş çorba tariflerinin dışına çıkmaya ne dersiniz?

Gerekli Malzemeler

  • 5 adet koçan mısır (Taze mısır)
  • 1 adet soğan
  • 400 ml süt
  • Tuz, karabiber

Nasıl Hazırlanır?

  1. Fırını 180 dereceye ayarlayın. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte bütün haldeki mısır koçanlarını koyun ve 30 dakika fırınlayın.

  2. Mısırları fırından aldıktan sonra bir bıçak yardımı ile koçanlardan sıyırın.Soğanları küçük küp şeklinde kesip, bir tencere içinde hafif soteleyin.
  3. Mısırları ve sütü ekleyip 10 dakika kadar pişirin. Blender yardımıyla pürüzsüz olana kadar çekin. Tuz ve karabiber ekleyerek sıcak servis yapın.

21 Ekim 2023 14:00:00
Koçan mısırı çorbası
Koçan mısırı çorbası malzemeleri nedir?
Koçan mısırı çorbası nasıl yapılır?

Bunları Denediniz mi?